Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
مدرسه بین المللی پسرانه ایران اروپا

دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا

مدرسه بین المللی پسرانه ، مدارس بین المللی تهران ، به‌ویژه مدرسه بین المللی پسرانه ایران اروپا، به‌عنوان یکی از مراکز آموزشی برجسته، به دانش‌آموزان خارجی که به‌دلایل مختلفی به ایران مهاجرت کرده‌اند، خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌دهند.

مدارس بین‌ المللی پسرانه که دروس را به زبان‌های متنوعی ازجمله انگلیسی تدریس می‌کنند، براساس استانداردهای آموزشی بریتانیا و آمریکا طراحی‌ شده‌اند و به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا در محیطی بین‌ المللی و با کیفیت بالا تحصیل کنند.

دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا، نمونه‌ای از این مدارس است که با ارائه برنامه‌های آموزشی متناسب با نیازهای دانش‌آموزان بین‌ المللی، به آن‌ها کمک می‌کند تا با فرهنگ‌ها و زبان‌های متفاوت آشنا شوند.

والدینی که قصد ثبت‌نام فرزندان خود در این مدرسه بین المللی تهران را دارند، باید دارای مجوز اقامت معتبر در ایران باشند یا از طریق دعوت‌نامه رسمی از دانشگاه‌ها یا سازمان‌های معتبر به ایران آمده باشند.

ثبت‌نام در دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا نیازمند رعایت شرایط خاصی است، در ادامه، به توضیح برخی دیگر از این شرایط برای ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس بین‌ المللی پسرانه خواهیم پرداخت.

 مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف همیشه نگرانی‌های زیادی را به همراه دارد. مشکلاتی نظیر، دوری از خانواده، تنهایی و یا تفاوت‌های فرهنگی که در کشور مادری و کشور مورد نظر برای اقامت وجود دارد.

همچنین یادگیری زبان آن کشور و قرارگیری در غربت نیز از مشکلات دیگری است که خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند.

از دیگر مشکلاتی که خانواده‌ها با مهاجرت فرزندانشان خواهند داشت موارد زیر می‌باشد:

  • چگونگی درس خواندن و تحصیل کردن در کشور جدید.
  •  چگونگی یاد گرفتن زبان کشور جدید.
  • چگونگی ارتباط گرفتن با هم سن و سالان خود.
  • روابط اجتماعی و غیره.
مدارس بین المللی تهران

آموزش و تحصیل در مدرسه بین المللی پسرانه

در تهران، شهری با وسعت و امکانات فراوان، وجود مدارس بین المللی پسرانه برای تحصیل دانش آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مدارس که در آن‌ها به زبان‌های گوناگون تدریس صورت می‌گیرد، نقش مهمی در تربیت نسل آینده ایران دارند. 

به‌طورکلی، حدود ۱۰ مدرسه بین المللی پسرانه و ۴۸ مدرسه مخصوص اتباع خارجی در پایتخت فعالیت می‌کنند، جایی که دانش‌آموزان بین‌ المللی بسیاری به‌دنبال دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در عرصه جهانی هستند. 

با اطمینان می‌توان گفت که نظام آموزشی، به‌ویژه مدارس بین‌ المللی پسرانه، به‌عنوان حیاتی‌ترین بخش جامعه شناخته می‌شود. در کشورهای درحال‌توسعه مانند ایران، آموزش نقش بسزایی در شکل‌دهی آینده افراد و جامعه دارد.

 همان‌طورکه یکی از بنیان‌گذاران انقلاب فرانسه بیان کرده است، پس از تامین غذا، آموزش مهم‌ترین نیاز هر جامعه به‌شمار می‌رود.

مدارس بین‌ المللی پسرانه مانند مدرسه اروپایی در تهران و دبستان بین‌ المللی پسرانه ایران و اروپا نوعی محیط‌های آموزشی هستند که به دانش‌آموزان امکان می‌دهند تا مهارت‌های لازم برای رقابت در سطح جهانی را کسب کنند. 

این مدارس با ارائه برنامه‌های درسی متنوع و چندزبانه به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف داشته باشند و از نظر اجتماعی و فرهنگی رشد کنند.

در این مدارس تمرکز ویژه‌ای بر توسعه مهارت‌های بین‌ المللی وجود دارد؛ مهارت‌هایی مثل توانایی ارتباط برقرار کردن با افراد از فرهنگ‌های متفاوت، انعطاف‌پذیری در مواجهه با تغییرات و چالش‌ها و توسعه روحیه رهبری و کار تیمی. 

این مهارت‌ها برای موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی، ازجمله تحصیلات عالیه، حرفه‌ای و شخصی حیاتی هستند.

میزان شهریه مدارس بین المللی پسرانه

شهریه در این مدارس ممکن است بیشتر از سایر مدارس باشد، اما هزینه مدرسه بین المللی تهران به‌دلیل کیفیت بالای آموزش و امکاناتی که ارائه می‌دهد، توجیه می‌شود. 

والدینی که به‌دنبال بهترین تجربه آموزشی برای فرزندان خود هستند، اغلب این هزینه را به‌عنوان سرمایه‌گذاری در آینده فرزندان‌شان می‌بینند. درنهایت، این مدارس بین‌ المللی پسرانه با تاکید بر آموزش‌های مبتنی‌بر تفکر انتقادی و خلاقیت دانش‌آموزان را برای مواجهه با چالش‌های پیچیده جهان مدرن آماده می‌کنند و آن‌ها را تشویق می‌کنند تا به شهروندانی مسئولیت‌پذیر و فعال در جامعه جهانی تبدیل شوند. 

مدارس بین المللی نقش مهمی در شکل‌دهی آینده نسل جوان ایفا می‌کنند و به آن‌ها ابزارهای لازم برای ساختن جهانی بهتر را می‌دهند.

تحصیل در مدارس بین المللی

تهران این شهر بزرگ دارای مدارس بین المللی زیادی می‌باشد که به زبان‌های مختلف دروس در آن تدریس می‌شود. آموزش نیز در ایران مانند سایر کشورها دارای اهمیت بسیار بالایی است. در تهران حدود ۱۰ مدرسه بین المللی و ۴۸ مدرسه ویژه اتباع خارجی وجود دارد. دانش آموزان بین المللی زیادی در این شهر تحصیل می‌کنند.

 با قاطعیت می‌توان آموزش و پرورش را بحرانی‌ترین رکن در جامعه در نظر گرفت. همانطور که قطعاً می‌دانید آموزش در جامعه در حال توسعه، بسیار مهم، تعیین کننده و سرنوشت ساز می‌باشد. به نقل قول از یکی از معماران انقلاب کبیر فرانسه، بعد از نان، آموزش اولین نیاز هر جامعه است.

ویژگی‌های مدارس بین المللی پسرانه

مدارس بین‌ المللی پسرانه که میتوانند جزو بهترین مدارس غیر انتفاعی تهران می‌توانند فرصت‌های آموزشی و تربیتی منحصربه‌فردی را برای دانش‌آموزان فراهم کنند. در این مدارس، تاکید بر رشد شخصیتی و اجتماعی دانش‌آموزان در کنار آموزش‌های علمی قرار دارد. برخی از ویژگی‌های بارز این مدارس عبارت‌اند از:

توسعه مهارت‌های جهانی

مدارس بین‌ المللی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌هایی مانند خلاقیت، حل مسئله و ارتباطات بین فرهنگی را توسعه دهند که وجود آن‌ها برای موفقیت در عرصه جهانی ضروری هستند.

برنامه‌های درسی متنوع

این مدارس معمولا، برنامه‌های درسی بین‌المللی مانند IB (بین‌المللی بکالوریا) یا A-Levels را ارائه می‌دهند که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا با استانداردهای آموزشی جهانی آشنا شوند.

فرهنگ متنوع

دانش‌آموزان در محیطی چندفرهنگی تحصیل می‌کنند که این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا از نزدیک با فرهنگ‌ها و دیدگاه‌های مختلف آشنا شوند.

فعالیت‌های فوق‌برنامه

مدارس بین‌ المللی معمولا، دارای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فوق‌برنامه هستند که می‌توانند شامل ورزش‌ها، هنرها، موسیقی و کلوب‌های علمی هستند.

تکنولوژی پیشرفته

یکی دیگر از ویژگی‌های مدارس بین‌ المللی پسرانه ایران اروپا، استفاده از تکنولوژی‌های آموزشی پیشرفته برای تقویت یادگیری و تجربه در دانش‌آموزان است. این موسسه با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تربیتی و برترین رویکردهای آموزش بین‌‌الملل، به رشد فردی و اجتماعی دانش‌آموزان کمک می‌کند.

 مدرسه ویستا همواره تلاش می‌کند تا دانش‌آموزانی مستقل و خلاق را پرورش دهد که احترام به انسان‌ها و فرهنگ‌های مختلف را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

اطلاعاتی در خصوص دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا

شاید برای عده‌ای از افراد این سوال ایجاد شود که مدرسه بین المللی پسرانه ایران و اروپا چه مدرسه‌ای است و در این مدرسه دقیقاً چه کارهایی انجام می‌شود؟

 دانش آموزانی که خارجی هستند و به دلایل متفاوتی به سایر شهرهای ایران مهاجرت کردند برای ادامه تحصیل خود می‌توانند از مدارس بین‌المللی استفاده کنند.

 حال این سوال ایجاد می‌شود که دبستان پسرانه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این مدارس مدارسی هستند که برای دانش آموزان خارجی تاسیس می‌شوند و تمام دروس در این مدارس به زبان انگلیسی و یا سایر زبان‌های خارجی آموزش داده می‌شود.

 یکی دیگر از ویژگی‌های این سیستم آموزشی، این است که معمولاً آموزش و نظام آموزشی در این نوع از مدارس، بر پایه نظام آموزشی بریتانیا و یا آمریکا طراحی شده است و دارای استانداردهای نسبتا بالایی می‌باشد. معمولاً این دبستان‌ها در بیشتر کشورهای خارجی و کشورهایی که مهاجر پذیر هستند وجود دارد.

 همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم در کشور ایران نیز چندین دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا وجود دارد. یکی از مواردی که والدین دانش آموزان باید برای ثبت نام در این مدارس آن را مد نظر داشته باشند این است که برای ثبت نام و پذیرش در این مدارس، باید مجوز اقامت معتبر در ایران را داشته باشند و یا والدین فرزندان باید به وسیله یک دعوت رسمی از دانشگاه و یا یک سازمان معتبر به ایران آمده باشند. به این وسیله فرزندان آنها امکان ثبت نام در دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا را خواهند داشت.

 همچنین ثبت نام در این مدارس مستلزم رعایت برخی شرایط نیز می‌باشد. به طور مثال ثبت نام در دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا، نیاز به داشتن حداقل سن ۵ سال می‌باشد. به طور کلی ثبت نام در این مدارس، به دانش آموزان این امکان را می‌دهد تا با زبان‌های مختلف و فرهنگ‌های مختلف آشنا شوند و در بالاترین کیفیت ممکن به تحصیل خود بپردازند.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد در کشور ایران، مدارس بین‌المللی و دبستان‌های پسرانه بین المللی با هدف تحصیل دانش آموزان با بالاترین کیفیت ممکن تاسیس شده‌اند.

مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در مدارس بین‌المللی

 مدارس بین المللی با هدف تامین نیازهای آموزشی دانش آموزان خارجی زبان ایجاد شده است. همانطور که بالاتر نیز عنوان کردیم ثبت نام در این مدارس مستلزم رعایت برخی شرایط می‌باشد. البته لازم است توجه داشته باشید مدارک تحصیلی و شرایط در مدارس بین المللی برای ثبت نام فرزندانتان با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

 در ادامه به شرایط اصلی پذیرش کودکان شما در مدارس اشاره خواهیم کرد. یکی از شرایط اصلی برای پذیرش دانش آموزان در این نوع از مدارس، پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به تحصیل می‌باشد. همچنین داشتن اقامت و یا پاسپورت کشور مقصد نیز یکی از الزامات ثبت نام است. از دیگر شرایط ثبت نام در این مدارس می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 داشتن تابعیت غیر ایرانی.

 داشتن مدارک اقامت به همراه پاسپورت.

داشتن سابقه زندگی در کشورهای خارجی.

 داشتن سکونت موقت در ایران و تردد به کشورهای خارجی.

 لازم است بدانید این مدارس برای چند دسته از دانش آموزان ایجاد و راه‌اندازی شده است و در پایان هر نیم سال به دانش آموزان یک کارنامه منحصر به فرد اعطا می‌شود. کارنامه‌های اهدایی به زبان انگلیسی هستند. 

همچنین دانش آموزان علاقمند به تحصیل به صورت تک درس نیز گواهینامه پایان دوره خود را به زبان انگلیسی دریافت می‌کنند. همچنین بعضی از افراد تمایل دارند تا زبان فارسی را نیز یاد بگیرند. این افراد نیز در پایان دوره گواهینامه خود را به زبان فارسی دریافت می‌کنند. البته لازم است دوباره تاکید کنیم که شرایط ثبت نام در بندهای قبل به صورت کامل توضیح داده شده است.

اطلاعاتی درخصوص دبستان بین المللی پسرانه ایران اروپا

بسیاری از والدینی که به ایران مهاجرت کرده‌اند، به‌دنبال مدارسی هستند که فرزندان‌شان بتوانند در محیطی بین‌ المللی و با استانداردهای آموزشی بالا تحصیل کنند. 

دبستان بین‌المللی پسرانه ویستا که با نام دبستان ایران اروپا نیز شناخته می‌شود، یک موسسه آموزشی مجهز و لوکس است که سیستم آموزشی آن برگرفته از کشور فنلاند است. این دبستان تمامی سرفصل‌های مصوب آموزش‌وپرورش را در قالب سیستم آموزشی داستان‌محور و پروژه‌محور با کتب تالیف‌شده توسط خود مدرسه تدریس می‌کند.

برخی از ویژگی‌های برجسته دبستان ویستا عبارت‌اند از:

  • سواد مالی: آموزش مفاهیم مالی به کودکان ازجمله پس‌انداز، سرمایه، اشتغال‌زایی و کسب درآمد؛
  • امکانات رفاهی: ارائه امکاناتی مشابه هتل‌های پنج ستاره شامل ناهار سلف‌سرویس، بوفه تغذیه، حضور پزشک فوق تخصص کودک و روانشناس کودک؛
  • فضای آموزشی: استفاده از روش‌های آموزشی نوین مانند آموزش داستان وار و بازی همراه با درس؛
  • برگزاری کلاس‌های آنلاین: ارائه دروس و آموزش‌ها به‌صورت آنلاین و غیرحضوری؛
  • انجام کار گروهی: تشویق دانش‌آموزان به همکاری و تعامل در انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های مشترک.

دبستان ویستا با هدف ارتقای سطح علمی کشور در حوزه تعلیم و تربیت، امکانات آموزشی و رفاهی به‌روز و متدهای تدریس پیشرفته را به دانش آموزان ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات تماس، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این دبستان مراجعه کنید.

روش‌های ثبت‌نام در مدارس بین المللی پسرانه

برای ثبت‌نام در مدارس بین‌ المللی پسرانه، دو روش وجود دارد؛ روش اول از طریق وب‌سایت مدرسه و روش دوم به‌صورت حضوری است که در ادامه، به توضیح هر دو روش می‌پردازیم.

ثبت‌نام آنلاین با مراجعه به وب‌سایت مدرسه

ابتدا باید به وب‌سایت رسمی مدرسه موردنظر مراجعه کنید. معمولا، بخشی برای ثبت‌نام آنلاین وجود دارد که در آن می‌توانید فرم‌های مربوطه را پر کنید؛ سپس مدارک لازم مانند شناسنامه، گذرنامه و سایر اسناد تحصیلی را باید به‌صورت دیجیتالی آپلود کنید.

 در مرحله آخر، پرداخت نهایی را انجام دهید؛ البته در برخی موارد، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین باشد.

ثبت‌نام حضوری

برای ثبت‌نام حضوری، ابتدا باید به دفتر مدرسه مراجعه کنید و فرم‌های ثبت‌نام را دریافت و تکمیل کنید؛ سپس ممکن است جلسه‌ای با مشاوران تحصیلی برای دریافت راهنمایی‌های لازم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های درسی و فعالیت‌های مدرسه داشته باشید و شرکت در این جلسات نیز ضروری است. درنهایت، باید مدارک لازم مانند شناسنامه، گذرنامه و سایر اسناد تحصیلی را باید به‌صورت فیزیکی ارائه دهید.

در هر دو روش، ممکن است نیاز به انجام مصاحبه یا آزمون ورودی باشد تا سطح تحصیلی و توانایی‌های دانش‌آموز ارزیابی شود؛ همچنین، برخی مدارس ممکن است شرایط خاصی مانند داشتن سن حداقل پنج و نیم سال برای ثبت‌نام داشته باشند.

امکانات مدرسه ویستا

مدرسه ویستا با امکاناتی که ارائه می‌دهد، یک محیط آموزشی لوکس و کامل را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند و این امکانات هر دانش‌آموزی را به وجد می‌آورد و شوق به تحصیل را در او دوچندان می‌کند. علاوه‌بر این، مکانی است که در آن یادگیری با لذت همراه می‌شود. در ادامه، به دیگر ویژگی‌های این مدرسه می‌پردازیم:

ناهارخوری

دانش‌آموزان هرروزه، در سلف‌سرویسی مجهز شاهد انواع غذاها، پیش‌غذاها و دسرهای خوشمزه هستند که تحت نظر متخصصان تغذیه ارائه می‌شود.

بوفه تغذیه

از ساعت 9 صبح تا 15 عصر، بوفه‌ای پر از انواع خوراکی‌ها، از میان وعده‌های سبک گرفته تا تنقلات سالم، در دسترس دانش آموزان است.

مراقبت‌های پزشکی

پزشک فوق تخصص کودکان و روانشناس کودک، به‌صورت روزانه و تمام‌وقت، آماده ارائه خدمات به دانش‌آموزان هستند.

امکانات ورزشی

باشگاه سرپوشیده ورزشی و زمین‌های ورزشی توپی، فضایی ایده‌آل برای فعالیت‌های بدنی و ورزشی فراهم می‌کنند.

آمفی‌تئاتر و کتابخانه

فضاهای فرهنگی و هنری که دانش‌آموزان را به کشف و خلق انگیزه سوق می‌دهند، از دیگر امکانات این مدارس بین المللی پسرانه هستند.

آزمایشگاه مجهز

آزمایشگاه مجهز این مدرسه جایی است که علم از نظری به عملی تبدیل می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند در دنیای تجربه‌های علمی غوطه‌ور شوند.

مدرسه ویستا، با تلفیقی از آموزش‌های مدرن و امکانات رفاهی بی‌نظیر، محیطی است که هر دانش‌آموزی را برای موفقیت در عرصه‌های جهانی آماده می‌کند. اینجا، هرروز یک‌ قدم به سوی آینده‌ای درخشان‌تر برداشته می‌شود.

چگونگی ثبت نام در دبستان بین‌المللی پسرانه ایران و اروپا

 همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم در این مدارس تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس و آموزش داده می‌شود. البته در صورت تمایل والدین زبان فارسی نیز به دروس آموزش داده شده اضافه می‌شود. 

افراد تنها با در دست داشتن مستندات مربوط به اقامت و سابقه زندگی در کشورهای خارجی امکان ثبت نام در این نوع از مدارس را خواهند داشت. 

در نتیجه در مرحله اول این مورد باید محرز گردد و سپس در مرحله بعد والدین باید نسبت به پرداخت کل هزینه‌های ثبت نام اقدام نمایند. بعد از پرداخت هزینه توسط والدین، یک جلسه معارفه در مدرسه تشکیل می‌شود تا دانش آموزان به مدرسه و کادر آموزشی معرفی شوند.

 در نهایت به دانش آموزان یک کد دانش‌آموزی ارائه می‌گردد و بعد از آن دانش آموز می‌تواند در زمان‌های از پیش تعیین شده در مدرسه برای تحصیل حضور پیدا کند.

توجه داشته باشید میزان شهریه وابسته به استان مورد نظر و مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت می‌باشد و این هزینه‌ها معمولاً به صورت سالانه تعیین می‌گردند. به طور کلی لازم است بدانید هزینه ثبت نام در این مدارس از هزینه مدارس غیرانتفاعی، نمونه دولتی و غیره به مراتب بیشتر می‌باشد. سیستم آموزشی در این مدارس نیز کاملاً متفاوت است.

مدرسه بین المللی پسرانه
Call Now Button